skip to Main Content
تهران، صادقیه، ستارخان، قبل از بازار سنتی، ساختمان تجاری اداری دریای نور، پلاک 910، طبقه سوم، واحد 12
طرح تبدیل هتل NOVOTEL به CIP جدید فرودگاه امام خمینی با نرم افزار کامفار Comfar

طرح تبدیل هتل NOVOTEL به CIP جدید فرودگاه امام خمینی با نرم افزار کامفار comfar

معرفی طرح

فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به جهت قرارگیری در محدوده پایتخت و به جهت فعالیت بسیاری از خطوط هوایی داخلی و خارجی درآن همواره پذیرای حجم بسیار بالایی از مسافران ورودی به آن و خروجی از آن بوده است. در طراحی های اولیه پیش بینی شده برای این فرودگاه نیز ارائه خدمات به تعداد بسیار زیادی از مسافران مدنظر قرار گرفته است. البته در حال حاضر صرفا بخش هایی از فاز اول این فرودگاه بهره برداری شده است و بخش های توسعه ای آن باقیمانده که طبق پیش بینی های انجام شده با اجرای تمامی فازهای آن، سالیانه به حدود 100 میلیون مسافر خدمات ارائه می گردد. در هفته های اخیر نیز با راه اندازی ترمینال سلام و انتقال کلیه پروازهای حجاج به این ترمینال، رشد تعداد مسافران بطور کاملا محسوسی مشاهده می گردد. این مسئله با برنامه ریزی های انجام شده بمنظور انتقال سایر پروازهای فرودگاه مهرآباد به امام خمینی سرعت بیشتری خواهد یافت که نیازمند آماده بودن کلیه زیرساخت های مورد نیاز آن می باشد.

در این میان خدمات مورد انتظار مسافران نیز رشد قابل توجهی خواهد داشت و نیاز است که همزمان با توسعه ظرفیت پذیرش مسافر، امکانات مورد نیاز آنها نیز توسعه یابد. این امکانات نظیر ترمینال های جدید، گیت های ورودی و خروجی مربوط به گذرنامه و گمرک و بخش های مختلف، پارکینگ، امکانات حمل و نقل، سالن های انتظار، ترانزیت، رستوران، کافی شاپ، مراکز خرید و بسیاری موارد دیگر می باشد. در این میان ایجاد امکانات و بخش هایی نظیر واحد Commercial Important Person CIP که به مسافران خاص سرویس دهی می نماید نیز از موارد بسیار با اهمیت می باشد که می بایستی بدان توجه نمود.

همواره درصدی از مسافران از امکانات و تجهیزات و خدمات CIP استفاده می نمایند که آمارها حاکی از آن است در حال حاضر تعداد درخواست های خدمات CIP فرودگاه امام خمینی بسیار بیش از ظرفیت بخش CIP موجود این فرودگاه است که در ضلع غربی ترمینال مسافری این فروگاه مستقر می باشد.

بررسی های انجام شده نشان می دهد که فضای CIP موجود در حال حاضر توان پاسخگویی به نیاز مسافران را ندارد و تعداد مسافرانی که می خواهند از این خدمات استفاده نمایند بسیار بیش از ظرفیت CIP می باشد. کوچک بودن فضای CIP سبب شده است که تراکم مسافران در این بخش بسیار بالا باشد و براین اساس ارائه خدمات از کیفیت لازم برخوردار نمی باشد. این سطح پایین کیفی از خدمات، نارضایتی تعداد بسیاری از مسافران را سبب شده و براین اساس و باوجود تکمیل ظرفیت مسافران در این بخش، تعداد بسیار زیادی از مسافران نیز از استفاده از خدمات CIP انصراف می دهند. این در حالی است که طبق طرح های توسعه ای فرودگاه امام و راه اندازی پایانه های مسافری جدید، تعداد درخواست های دریافت خدمات CIP با رشد قابل توجهی روبرو خواهد بود که یک فرصت سرمایه گذاری Investment Opportunity ویژه می باشد.

با بررسی شرایط فعلی تعداد مسافران فرودگاه امام و همچنین ظرفیت و کیفیت عرضه خدمات در بخش CIP فعلی و چشم انداز توسعه ای فرودگاه امام خمینی، پیشنهاد می گردد با اخذ مجوزها و مدارک لازم، فضای جدیدی را به خدمات CIP تخصیص داد. براساس رشد تعداد مسافران و افزایش نارضایتی آنها از شلوغی خدمات CIP فعلی، می توان این حجم بالا از نیاز به خدمات را به نحو مطلوبی در اختیار گرفت و خدمات مورد نیاز تعداد بسیار زیادی از مسافران را ارائه نمود.

براساس موقعیت جغرافیایی بسیار ویژه هتل Novotel پیشنهاد می گردد کل و یا بخشی از فضای این هتل 5 ستاره بسته به نیاز طرح به ارائه خدمات CIP اختصاص یابد تا با اینکار بتوان از ظرفیت بسیار بالا و امکانات و تجهیزات مدرن و بسیار لوکس موجود در این هتل به نحو بسیار شایسته بهره برداری نمود. همانگونه که مستحضر می باشید باوجود ظرفیت بسیار بالای این هتل، درآمد بدست آمده از فروش اتاق ها و خدمات اقامتی و تفریحی آن چندان مطلوب نمی باشد و نیاز است تا با تغییر استراتژی این فرصت از دست رفته برای هتل را احیاء نمود. ضریب اشغال متوسط سالیانه برآورد شده برای این هتل بسیار پایین و در حد 40 درصد می باشد. هزینه سرمایه گذاری انجام شده برای این هتل در سال های گذشته بسیار بالا بوده است و همچنین هزینه های بهره برداری و نگهداری سالیانه آن نیز رقم بسیار بالای می باشد و درآمد سالیانه بدست آمده برای آن کفاف این هزینه ها را نمی کند و توجیه پذیری فعالیت هتل را تا حد قابل توجهی تحت تأثیر قرار داده است.

از طرفی نیز امکانات و تجهیزات استاندارد موجود در این هتل امکان ارائه انواع خدمات CIP را در حد بسیار مطلوبی به مسافران محیا می نماید و می توان حتی خدمات جدیدی را نیز برای متقاضیان تعریف نمود. اتاق های بسیار مدرن و شیک، رستوران های لوکس، سالن همایش ها، سالن های جلسات، کلوپ ورزشی، استخر و سونا و خدمات ماساژ، بخش نگهداری از کودکان و بسیاری امکانات دیگر از ویژگی های بسیار ممتاز این هتل می باشد. همچنین محل قرارگیری این هتل که روبروی ترمینال مسافری این فرودگاه می باشد سبب می گردد که با ایجاد اندکی تغییرات و اعمال موارد امنیتی، ارائه خدمات CIP به مسافران و جابجایی مسافران نیز به راحتی انجام گیرد.

براین اساس هتل Novotel در قالب یک قرارداد پیمانکاری به مجری طرح واگذار می گردد و مجری طرح نیز با اخذ مجوزهای لازم و انجام سرمایه گذاریهای مورد نیاز، هتل را برای ارائه خدمات CIP آماده می نماید. بهره برداری از هتل Novotel بعنوان واحد جدید CIP توسط مجری طرح انجام می شود و مجری طرح در ازای بهره برداری از هتل سالیانه ارقامی را در قالب اجاره ثابت و متغیر به مالکان هتل پرداخت می نمایند تا در درآمدزایی طرح باهم شریک باشند. اجاره ثابت بعنوان حداقل درآمد پیش بینی شده در قرارداد پیمانکاری می باشد و اجاره متغیر نیز همراه با افزایش ظرفیت ارائه خدمات و افزایش درآمد پیمانکار، صاحبان هتل را نیز در سود واحد CIP جدید شریک می نماید. براین اساس جذابیت طرح برای مالکان هتل نیز بصورت کامل حفظ شده و سرمایه گذاری گذشته در احداث هتل را برای آنها توجیه پذیر می نماید.

باتوجه به آنکه در CIP به کلیه مسافران پروازهای ورودی به فرودگاه و همچنین پروازهای خروجی از آن و نیز همراهان این مسافران که هزینه مربوط را پرداخت نموده باشند، خدمات رفاهی و پذیرایی ارائه می گردد می بایستی طراحی فضا و تجهیز هتل به نحوی باشد که کلیه خدمات مورد نیاز مسافران پروازهای ورودی و خروجی را تأمین نماید. از دیدگاه کلی بخشی از خدمات قابل ارائه در بخش CIP تحت عنوان خدمات رفاهی دسته بندی می گردد و شامل پذیرایی، امکانات استراحت، اتاق جلسات، محل برگزاری کنفرانس، کلوپ های ورزشی، محل بازی کودکان، امکانات تفریحی، بیزینس سنتر و برخی موارد دیگر برای مسافران می باشد که در این زمینه هتل Novotel کاملا مجهز می باشد.

همچنین بخش دیگری از خدمات نیز شامل انجام امور مسافران نظیر کارهای گمرکی، اخذ ویزا، حمل و نقل، انتقال بار، انجام امور افراد کم توان، انتقال حیوانات و مواردی می باشد که می بایستی مسافر انجام دهد. در این زمینه در این طرح پیش بینی شده است که با ایجاد گیت های ویژه بازرسی، گمرک، دریافت بار و … و البته به کارگیری پرسنل مجرب، امور مورد نظر مسافران را نیز به نحو مطلوبی انجام داد.

باتوجه به امکانات و بخش های مختلف موجود در این هتل بصورت کلی، خدمات پیش بینی شده در این طرح که بعنوان خدمات CIP به مسافران ارائه می گردد شامل موارد زیر می باشد.

 1. امکانات پذیرایی سلف سرویس از مسافران و همراهان ایشان
 2. استقرار گیت های ویژه سپاه، نیروی انتظامی و گمرک و … در بخش CIP
 3. انتقال مستقیم مسافران از CIP به رمپ مسافرگیری هواپیما
 4. سالن های مجهز به امکانات رفاهی جهت استراحت موقت مسافران
 5. بخش بیزینس سنتر Business Centre
 6. فروشگاه های Free Duty
 7. امکانات ورزشی و تفریحی نظیر سالن Gym، استخر، سونا، ماساژ و …
 8. سالن های تلویزیون و سینما
 9. بخش بازی کودکان
 10. انتقال مسافر از درب منزل به CIP و بالعکس
 11. دریافت ویزای فرودگاهی
 12. اقامت ساعتی در اتاق های ویژه
 13. استفاده از سالن کنفرانس و اتاق جلسات
 14. ارائه خدمات ویلچر و خدمات ویژه LOM Lack Of Motivation
 15. خدمات حمل و نقل و انتقال حیوان خانگی
 16. پارکینگ

فرودگاه امام خمینی

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در ۳۰ کیلومتری تهران، در حوزه اداری و سیاسی شهرری، میان بزرگراه تهران- قم در یک سایت ۱۴ هزار هکتاری قرار گرفته‌است.  فاز یک فرودگاه دارای یک پایانه مسافربری فعال با ظرفیت جابجایی 6.5 میلیون مسافر و ۱۲۰ هزار تن بار در سال می باشد. در این فرودگاه بین‌المللی در شش ماهه ابتدای سال 96 در حدود 31،500 پرواز انجام شده که نشان دهنده رشد ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. در حوزه اعزام و پذیرش مسافر نیز در سال ۹۶ تعداد مسافران به بیش از 5 میلیون نفر رسیده که این رقم در قیاس با مدت مشابه سال قبل افزایشی ۱۵.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

به جهت افزایش تعداد مسافران اعزام و پذیرش شده، پیگیری‌های لازم برای ساخت و تکمیل ترمینال سلام در دستور کار قرار گرفت و در هفته های گذشته نیز این ترمینال بهره برداری شده است. طبق برآوردهای صورت گرفته با بهره برداری از ترمینال سلام ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه امام 5 میلیون نفر در سال افزایش یافته است. پایانه بعدی پیش بینی شده در فاز نخست، شامل ساخت پایانه ایرانشهر می باشد که بیش از ۲۰ میلیون نفر ظرفیت مسافرپذیری دارد و به این ترتیب در فاز نخست طرح توسعه فرودگاه امام، ظرفیت مسافرپذیری به حدود 32 میلیون نفر در طول سال خواهد رسید.

علاوه بر موارد فوق که مربوط به فاز اول فرودگاه می باشد، طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی فاز دوم فرودگاه امام نیز ظرفیتی حدود ۵۰ میلیون نفر به امکانات پذیرش مسافر این مجموعه اضافه خواهد کرد.

جایگاه تشریفات اختصاصی CIP فعلی

جایگاه تشریفات اختصاصیCIP  فعلی، ساختمانی سه‌طبقه در فرودگاه امام (ره) است. مسافران پروازهای خروجی و ورودی که از این خدمات استفاده می‌کنند، تمام طول مدت انجام امور مربوط به پرواز، زمان خود را در این ساختمان سپری می‌کنند. این ساختمان، دوطبقه سالن پذیرایی دارد. یک فضا از نشیمن‌های متنوع با چشم‌اندازی از باند فرودگاه، رستوران سلف‌سرویس که در ساعات مختلف روز انواع خوراک‌ها، نوشیدنی‌ها، دسرها، شیرینی‌ها و … را سرو می‌کند، نمازخانه، سالن‌ کنفرانس اختصاصی با ظرفیت 15 نفر، اتاق جلسات VIP، کنسول‌های بازی برای سرگرمی کودکان، شعبه بانک‌های پاسارگاد و سامان، فروشگاه‌های صنایع دستی، عطر، خشکبار و …، دستگاه خودپرداز بانک سامان که خدمات ارزی ارائه می‌دهد و چندین فضا و خدمت مختلف دیگر در این دو طبقه جای گرفته است و مسافران ورودی و خروجی در طول توقف خود در فرودگاه، می‌توانند از بخش‌ها و خدمات مختلف جایگاه تشریفات استفاده کنند.

گیت‌های اختصاصی سپاه و پلیس، گمرک و پذیرش بار، پارکینگ اختصاصی و مسقف با ظرفیت 88 دستگاه خودرو مخصوص مسافران و پارکینگ روباز جهت توقف موقت همراهان مسافران نیز سایر امکاناتی‌اند که در مجموعه CIP قرار دارند. همه مراحل رسیدن تا پای پلکان هواپیما برای مسافران خروجی یا رسیدن به هتل برای مسافران ورودی توسط CIP انجام می شود.

البته برخی از خدمات در طراحی واحد CIP فعلی پیش بینی شده است اما به دلیل میزان تقاضای بالای مسافران و فضای محدود این بخش سبب شده است که ارائه برخی از خدمات در نظرگرفته شده انجام نگردد و همچنین کیفیت ارائه خدمات فعلی نیز بصورت مطلوب صورت نگیرد. لیست خدماتی که می توان در CIP تعریف نمود بسیار بیش از خدمات فعلی می باشد که به جهت محدودیت های CIP فعلی امکان ارائه این خدمات وجود ندارد.

محدود بودن فضای سرویس دهی به مسافران CIP سبب شده است که حریم خصوصی آنها به درستی رعایت نگردد و شلوغ بودن بیش از اندازه فضا، امکان استراحت مناسب را از آنها سلب نموده است.

نحوه اجرای طرح

الگوریتم پیش بینی شده برای انجام مراحل اولیه اخذ اسناد و مدارک و مجوزها و همچنین آماده بهره برداری نمودن هتل Novotel بعنوان CIP جدید فرودگاه امام خمینی شامل مراحل زیر می باشد.

 1. تنظیم یک MOU (Memorandum Of Understanding) و NDA (Non-Disclosure Agreement) فی مابین شرکت توسعه گردشگری آریا زیگورات (مالک هتل) و شرکت توسعه فرایند تدبیر اسپادانا
 2. تأسیس یک شرکت جدید (Special Purpose Vehicle) با ترکیب سهامداری تعیین شده در MOU.
 3. تعیین هئیت مدیره، پرسنل اداری و تیم مدیریتی و تجهیز ساختمان اداری مورد نیاز  SPV
 4. تهیه و تنظیم قرارداد بهره برداری از هتل Novotel فی مابین SPV بعنوان پیمانکار و شرکت توسعه گردشگری آریازیگورات بعنوان کارفرما (مالک هتل)
 5. اخذ کلیه مجوز های لازم برای ارائه خدمات CIP توسط SPV از:
  1. سازمان هواپیمایی کشوری
  2. نیروی انتظامی
  3. گمرک فرودگاه امام خمینی
  4. سپاه
 1. طراحی و راه اندازی گیت‌های اختصاصی سپاه، پلیس، گمرک و پذیرش بار در هتل  Novotel
 2. اخذ مجوز و طراحی و راه اندازی مسیر اختصاصی از هتل به رمپ مسافری
 3. بررسی و تعریف لیست خدمات قابل ارائه در CIP
 4. تدوین توافقنامه سطح خدمات (Service Level Agreement) SLA برای هریک از خدمات CIP
 5. تجهیز و آماده سازی هتل برای ارائه خدمات CIP

هریک از اقدامات فوق مشمول زمان و هزینه می باشد که این موارد می بایستی توسط تیم فنی مشترک انجام گردد. همچنین موارد مربوط به مجوزها و راه اندازی گیت های بازرسی و غیره در مذاکره با مسوولین مربوط تعیین می شود.

تقسیم بندی مشتریان CIP

بازارهدف پیش بینی شده برای طرح شامل مشتریان زیر می باشد که از بخش ها و خدمات مختلف قابل ارائه در CIP هتل Novotel استفاده می نمایند و هریک فراخور نوع و مقدار خدماتی که دریافت می نمایند، هزینه مربوط را پرداخت می کنند. خدمات متنوع پیش بینی شده در این CIP به مشتریان مختلف اجازه می دهد که خدمات مورد نظر خود را انتخاب نمایند. این خدمات به کلیه مسافران پروازها و همچنین افرادی که مسافر نمی باشند و صرفا قصد استفاده از امکانات هتل را دارند، ارائه می گردد. در یک تقسیم بندی کلی مشتریان طرح را دسته بندی زیر تشکیل می دهد.

مسافران پروازهای خروجی

مسافرانی که قصد خروج از کشور را دارند می توانند از خدمات CIP استفاده کنند. طبق خدمات پیش بینی شده این مسافران از در منزل تا پلکان هواپیما همراهی می شوند.

 • انتقال تا فرودگاه با خودورهای اختصاصی CIP
 • امکان استفاده از خدمات ویلچیر و بالابر در صورت درخواست
 • انجام تمامی فرایند های فرودگاهی
 • امکان پرداخت هزینه های فرودگاهی مانند هزینه های اضافه بار، عوارض خروج و .. در جایاه تشریفات CIP
 • انتقال مسافران از سالن پذیرایی تا هواپیما با خودروهای اختصاصی CIP
 • امکان استفاده مسافر از پارکینگ اختصاصی CIP درصورت درخواست
 • امکان استفاده مشایعین مسافر از خدمات سالن پذیرایی CIP درصورت درخواست
 • امکان اقامت کوتاه مدت مسافر در سوئیت های CIP درصورت درخواست

مسافران پرواز های ورودی

مسافرانی که وارد تهران شده و از خدمات CIP استفاده می کنند از امکانات ویژه ای برخوردار می شوند تا بدون نگرانی وارد کشور شوند. در واقع مسافران به محض ورود به فرودگاه تا لحظه ای که به مقصد خود در ایران می رسند از خدمات زیر استفاده می کنند.

 • شناسایی مسافران خارجی پای پلکان هواپیما توسط تیم CIP
 • انتقال مسافران از هواپیما تا سالن پذیرایی با خودروهای اختصاصی CIP
 • انجام فرایندهای دریافت ویزای فرودگاهی در صورت درخواست
 • انجام تمامی فرایند های فرودگاهی مسافران ورودی
 • امکان استفاده از خدمات ویلچیر در صورت درواست
 • امکان پرداخت هزینه های فرودگاهی در جایگاه تشریفات CIP به محض ورود
 • امکان استفاده مستقبلین مسافر از خدمات سالن پذیرایی CIP به محض ورود
 • امکان اقامت کوتاه مدتر مسافر در سوئیت های CIP در صورت درخواست
 • انتقال مسافران به مقصد مورد نظر با خودروهای اختصاصی CIP درصورت درخواست
 • انتقال چمدان های مسافر به خودروی تعیین شده

مستقبلین و مشایعین

بسیاری از همراهان مسافران دوست دارند تا لحظات آخر سوار شدن به هواپیما کنار آن‌ها باشند یا وقتی در پروازهای ورودی وارد سالن CIP می‌شوند از آن‌ها استقبال کنند. مشایعین و مستقبلین می‌توانند در صورت درخواست از CIP  هتل Novotel استفاده کنند.

افراد غیر مسافر

باتوجه به امکانات وتجهیزات مناسب هتل Novotel برخی افراد ممکن است برای استفاده از این امکانات نظیر برگزاری جلسات و همایش ها و یا برگزاری دوره های آموزشی، از امکانات CIP هتل استفاده نمایند. در برنامه ریزی انجام شده این بخش از بازار هدف نیز در نظر گرفته شده است و افرادی که مسافرپروازها نیستند نیز می توانند از این امکانات و خدمات بهره برداری نمایند.

معرفی خدمات CIP

خدمات اصلی CIP هتل Novotel عبارت از خدمات مهم و ضروری سفر شامل انجام امور ترافیکی، پذیرایی در سالن‌ها و رستوران های مجلل، انجام امور مربوط به گذرنامه و گمرک و انتقال مسافر با خودروهای اختصاصی به پلکان هواپیما و بالعکس در یک فضای آرامش‌بخش و با امکانات ویژه می باشد. باتوجه به امکانات و بخش های مختلف موجود در این هتل بصورت کلی، خدمات پیش بینی شده در این طرح که بعنوان خدمات CIP به مسافران ارائه می گردد شامل موارد زیر می باشد.

 1. امکانات پذیرایی کامل بصورت سلف سرویس
 2. استقرار گیت های ویژه سپاه، پلیس، نیروی انتظامی و گمرک و …
 3. انتقال مستقیم مسافران از CIP به رمپ مسافرگیری هواپیما
 4. سالن های مجهز به امکانات رفاهی جهت استراحت موقت مسافران
 5. بخش بیزینس سنتر Business Centre
 6. فروشگاه های Free Duty
 7. امکانات ورزشی و تفریحی نظیر سالن Gym، استخر، سونا، ماساژ و …
 8. سالن های تلویزیون و سینما
 9. بخش بازی کودکان
 10. انتقال مسافر از درب منزل به CIP و بالعکس
 11. دریافت ویزای فرودگاهی
 12. اقامت ساعتی در اتاق های ویژه
 13. استفاده از سالن کنفرانس و اتاق جلسات
 14. ارائه خدمات ویلچر و خدمات ویژه LOM Lack Of Motivation
 15. خدمات حمل و نقل و انتقال حیوان خانگی
 16. پارکینگ

درادامه برخی از این موارد تشریح می گردد.

حمل و نقل

حمل‌و‌نقل از در منزل تا فرودگاه و بالعکس از فرودگاه تا مقصدهای تعریف‌شده توسط مسافر، یکی از دغدغه‌های مسافران است و به همین دلیل یکی از خدمات CIP شامل رفع این دغدغه می باشد. هدف این است که مهمانان در طول مسیر از فرودگاه تا مقصد و از در منزل تا فرودگاه، سفری آرام و ایمن داشته باشند. مسافران می‌توانند از تشریفات جایگاه برای جابه‌جایی استفاده کرده و تمامی امکانات و خدمات ذکر‌شده را می‌توانند در هنگام رزرو درخواست کنید.

دریافت ویزای فرودگاهی

بسیاری از مهمانان خارجی در فرودگاه ویزای خود را دریافت می‌کنند که این کار نیازمند طی کردن یک فرایند اداری است. این کار در CIP انجام می گردد و مهمانان می‌توانند بدون دغدغه در طول این فرایند از امکانات مختلف سالن پذیرایی CIP استفاده کنند.

اتاق ها، سالن کنفرانس، سالن جلسات

فضاهای مختلفی در سالن تشریفات CIP برای مهمانان و مسافران در نظر گرفته شده است که یکی از آن‌ها امکان اقامت موقت در اتاق هاست . بسیاری از مسافران پروازهای خروجی تمایل ندارند نیمه شب به فرودگاه بیایند، به همین دلیل در طول روز به سالن تشریفات CIP مراجعه می‌کنند و همچنین بسیاری از مهمانانِ پروازهای ورودی نیمه شب به ایران می‌رسند و باید صبح زود سر قراری حاضر شوند و به همین دلیل ترجیح می‌دهند در همان فرودگاه از خدمات اقامتی استفاده کنند. اتاقهای هتلNovotel  به همین منظور اختصاص داده شده‌اند. مهمانان می‌توانند از این سوئیت‌ها در بازه‌های زمانی 6، 12 و 24 ساعته استفاده کنند. همچنین این امکان وجود دارد که مسافران ما از سالن کنفرانس استفاده کنند. فقط کافی است هنگام رزرو این خدمات را درخواست کنید.

هزینه خدمات ویلچر و خدمات ویژه(lom)

مسافران کهن‌سال یا ناتوان جسمی که نسبت به دیگران نیاز به مراقبت بیشتری دارند، علاوه بر اینکه راننده‌های CIP به این افراد در جابه‌جایی کمک می‌کنند، در سالن تشریفات نیز همکاران خدمات ویژه‌ ویلچر را به این عزیزان ارائه می‌کنند همچنین بالابرهایی درخواست می شود که به این مسافران کمک می‌کند بدون استفاده از پلکان هواپیما وارد آن شوند.

حیوان خانگی

بسیاری از مهمانان حیوان خانگی دارند و دوست دارند در طول سفر این حیوانات همراه‌شان باشند. در پروازهای ورودی، حیوان خانگی از قسمت بار تحویل گرفته و در اختیار قسمت قرنطینه حیوانات قرار می گیرند. سپس در زمان مشخص حیوان تحویل گرفته شده و همراه چمدان‌ها در اختیار مسافر قرار می‌گیرد. در پروازهای خروجی، حیوان خانگی همراه با بارها در محل CIP  فرودگاه تحویل گرفته شده و مراحل اداری آن توسط تیم  CIP  انجام و در نهایت تحویل مسئولان هواپیما می‌شود.  همچنین برای انجام تمامی این مراحل برگه بهداشت و سلامت حیوان خانگی نیاز است.

پارکینگ

پارکینگ هتل Novotel با گنجایش بسیار بالا می باشد و مسافران می‌توانند در صورت درخواست، در طول سفر، خودورهای خود را به هتل بسپارند. همچنین پارکینگی برای پارک خودروهای همراهان مسافر برای زمان‌های محدود در نظر گرفته شده است.

اطلاعات مالی طرح

نتایج مالی طرح از دیدگاه کل سرمایه گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top