skip to Main Content
تهران، صادقیه، ستارخان، قبل از بازار سنتی، ساختمان تجاری اداری دریای نور، پلاک 910، طبقه سوم، واحد 12
قرارداد EPC

قرارداد EPC

قرارداد EPC

قرارداد EPC شامل خدمات مهندسی، تأمین تجهیزات و اجرا Engineering Procurement Construction می باشد. در برخی موارد قرارداد EPCC خواهد بود که مرحله راه اندازی Commissioning نیز به آن اضافه می گردد. از جمله خدمات قابل ارائه توسط شرکت بامداد قرن دانش ارائه کلیه خدمات فنی و مهندسی شامل تأمین لایسنس و دانش فنی و همچنین انعقاد قرارداد EPC بصورت کامل می باشد.

شرکت بامداد قرن دانش با قرارداد های Joint Venture که با دیگر شرکت های مهندسی داخلی و خارجی دارای صلاحیت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی  دارد می تواند کلیه خدمات پیش بینی شده در یک قرارداد EPC را ارائه نماید. در تجربه سال های گذشته کارشناسان شرکت نشان داده اند که تسلط کاملی بر ارائه خدمات مهندسی، تأمین تجهیزات و اجرا و همچنین راه اندازی دارند.

هر لایسنس و دانش فنی که مورد نظر کارفرما باشد توسط این شرکت قابل تأمین می باشد. شرکت بامداد قرن لایسنس و دانش فنی را منتقل نموده و پس از آن این توانایی را دارد که در قالب قرارداد EPC پروژه را آماده بهره برداری نماید. به ما بعنوان متخصصان حرفه ای قرارداد EPC تکیه نمایید. تیم ما تا مراحل نهایی کار و حتی راه اندازی Commissioning پروژه در کنار شما می باشند و خدمات مهندسی را بصورت کامل ارائه می نمایند.

مهندسی Engineering

اولین مرحله از اجرای ساخت پروژه پس از مطالعات توجیه پذیری طرح، شامل مطالعات فاز یک (طراحی مفهومی Conceptual Design) و مطالعات فاز دو (طراحی تفصیلی Detail Design) می باشد. طراحی مهندسی در چندین مرحله انجام می گردد. در مطالعات طراحی مهندسی کلیه نقشه ها و پلان های مربوط به کارخانه توسط تیم طراح تهیه می گردد. این طراحی می بایستی در ارتباط کامل با دانش فنی و لایسنس پروژه باشد. کارشناسان و مهندسان شرکت بامداد قرن دانش توانایی ارائه کلیه خدمات طراحی تفصیلی مهندسی را دارا می باشند.

تیم کارشناسان با تجربه ما کلیه نقشه های طراحی مفهومی و طراحی تفصیلی را تهیه و به پیمانکاران ساخت ارائه می نمایند. در طول دوره ساخت نیزدر کنار شرکت های پیمانکاری و کارفرما می باشد تا اجرای طرح را تا مراحل نهایی نظارت نماید.

طراحی مهندسی شامل مراحل زیر می باشد.

تأمین تجهیزات Procurement

تأمین تجهیزاتT ماشین آلات و دستگاه های مورد نیاز پروژه از جمله خدمات بسیار تخصصی می باشد. اعمال تحریم های مختلف بر پیکره اقتصاد کشور سبب شده است که تأمین تجهیزات از خارج کشور به راحتی انجام نگیرد. این در حالی است که بمنظور جلوگیری از وابستگی به کشورهای دیگر نیاز است تا دانش فنی به داخل کشور منتقل شود. راه اندازی پروژه های با دانش فنی بالا نیازمند تأمین دانش فنی و لایسنس و همچنین تجهیزات از خارج کشور می باشد. این فرایند بدون حضور شرکت های متخصصی نظیر بامداد قرن دانش امکانپذیر نمی باشد.

زنجیره ارتباطی بسیار قوی که در طول سالیان گذشته بین شرکت و تأمین کنندگان دانش فنی و تجهیزات بوجود آمده قابل اتکا می باشد. شرکت های ایرانی می توانند به پشتوانه و مشاوره و با همفکری کارشناسان شرکت بامداد قرن دانش اقدام به تأمین تجهیزات Procurement  مورد نیاز خود نمایند. این فرایند بسیار تخصصی و مهندسی و کارشناسی می باشد و می بایستی با نظارت کامل مهندسان این شرکت انجام گیرد. در طول دوره مذاکرات و استعلام قیمت ها و نصب و راه اندازی تجهیزات، شرکت بامداد قرن دانش در کنار شما خواهد بود.

ساخت  Construction

بخش سوم از قرارداد EPC مربوط به ساخت Construction می باشد. دسترسی به دانش فنی انتخاب پیمانکاران ساخت و هدایت و راهنمایی آنها در مسیر اجرای پروژه بسیار تخصصی و در حیطه خدمات قابل ارائه بامداد قرن می باشد. شناخت جزییات و مراحل ساخت و همچنین تدوین برنامه جامع ساختار شکست کار WBS Work Breakdown Structure در حوزه فعالیت این شرکت می باشد.

با تدوین ساختار شکست کار WBS کارشناسان بامداد قرن دانش بر مراحل مختلف ساخت پروژه نظارت کرده و پیمانکاران را راهنمایی و کنترل می نمایند. نظارت و کنترل پروژه Project Control با استناد به ساختار شکست کار WBS برآورد شده برای طرح انجام می گیرد. برآورد میزان انحرافات و هدایت تیم به سمت اصلاح آن کاری بسیار حرفه ای و تخصصی می باشد.

شرکت بامداد قرن دانش دارای رتبه از کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی در رسته نظارت بر اجرا طرح و مصرف منابع می باشد که مجوز ارائه خدمات نظارت و کنترل پروژه Project Control را دارا می باشد.

راه اندازی Commissioning

مرحله نهایی قرارداد EPC که می تواند به آن اضافه شود، مرحله راه اندازی Commissioning می باشد. راه اندازی پروژه نیاز به دانش فنی و تجربه و تخصص دارد که در تیم کارشناسان بامداد قرن دانش وجود دارد.

با اجرای عملیات راه اندازی، مشکلات احتمالی رخ داده در دوران طراحی و ساخت شناسایی می گردد. کارفرما مطمئن خواهد شد کلیه مراحل قرارداد EPC به درستی انجام شده است. در دوران راه اندازی پرسنل فعال در پروژه نیز برای بهره برداری از پروژه آموزش داده می شوند.

 

بمنظور تجزیه و تحلیل توان این شرکت مشاور جهت انعقاد قرارداد EPC با مدیریت شرکت بامداد قرن دانش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top