skip to Main Content
تهران، صادقیه، ستارخان، قبل از بازار سنتی، ساختمان تجاری اداری دریای نور، پلاک 910، طبقه سوم، واحد 12

نرم افزار مهندسی DNV Phast

آشنائی با نرم افزار مهندسی  DNV Phast

 یکی از اصلیترین نرم افزارهایی که به منظور  آنالیز پیامد ابزاری مورد استفاده مهندسین ایمنی قرار می گیرد ،نرم افزار DNV Phast است . Phast  یکی از چندین محصولی است که توسط شرکت  DNV، یکی از پیشگامان ارزیابی مخاطرات و حوادث صنعتی ، تهیه شده است . مهندسین ایمنی جهت  ارزیابی ریسک ناشی از فعالیتهای صنعتی، و به منظور تعیین میزان خطرات و تلفات احتمالی ناشی از حوادث، از این نرم افزار بهره می برند.

توان پیش بینی و مدل سازی حوادث گوناگون قبل از واقع شدن ، یکی از بزرگترین خواسته ها و آرزوهای مهندسین ایمنی می باشد . در جهت نیل به این خواسته ، ابزار ها و  تکنیک های متعددی ابداع شده است . اما مدل سازی پیامد حوادث بدون بهره گیری از نرم افزارهای خبره در این زمینه  بسیار وقت گیر،پرهزینه  و اغلب با خطا همراه می شود . یکی از بهترین نرم افزار های حوزه آنالیز و مدل سازی پیامدها نرم افزار Phast  می باشد. امروزه این نرم افزار به عنوان یکی از ابزارهای تصمیم گیری در امر مخاطرات صنعتی و ایمنی عمومی توسط شرکت ها و نیز دولت ها مورد استفاده قرار گسترده ای قرار گرفته است.

کاربرد های نرم افزار مهندسی  DNV Phast

به منظور کسب نتایجی کاملا دقیق، نرم افزار Phast به صورت گسترده ای مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. بعلاوه ، نتایج حاصل از مطالعه جداگانه مدل جامع پیامد  UDMکه توسط DNV ارایه گردیده ، بیانگر این مهم  است که هم تئوری و هم توانایی این مدل در پیش بینی حوادث بسیار کارآمدتر از سایر روش ها  می باشد.  این نرم افزار اغلب جهت  مدل سازی  انفجار ، رها کردن مواد سمی در واحدهای صنعتی و نیز مدل سازی آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرد.دقت بالا و مدل سازی جامع این نرم افزار باعث شده است که هم اکنون  بزرگترین شرکت های نفت و گاز جهان این برنامه را خریداری و اسستفاده کنند.

یکی از مهم‌ترین مراحل ارزیابی ریسک مدلسازی پیامدهای ناشی از حوادث محتمل در یک واحد عملیاتی و فرآیندی باشد. این مرحله شامل مدل سازی رها کردن  مواد در محیط و به دنبال آن مدل سازی پیامدهای ناشی از سمی بودن، اشتعال یا انفجار این مواد می‌باشد. امروزه این مرحله به دلیل پیچیدگی روابط مربوط به مدل سازی و زمان بر بودن حل آنها، توسط نرم‌افزارهای کامپیوتری صورت می پذیرد.

مهندسین ایمنی واحد های صنعتی می توانند با استفاده از نرم افزارPhast  حوادثی چون آتش سوزی ، انفجار مخازن و لوله ها را مدل کرده و با استفاده از  نتایج بدست آمده  محدوده تاثیر را به صورت گرافیکی نمایش دهد. آنان از این نتایج در طرح ریزی واکنش های  اضطراری و حریم خطر مجتمع ها استفاده می کنند.

نرم-افزار-dnv-phast

امکانات کلیدی  و ویژگی های نرم‌افزار Phast :

  • امکان پیش بینی حوادث قبل از وقوع
  • قابلیت مدل سازی حوادث قبل از وقوع
  • مدل سازی پیامدهای حاصل از حوادث ممکنه
  • بررسی ریسک ناشی از فعالیت های صنعتی
  • تعیین میزان خطرات احتمالی در واحد های صنعتی
  • تلفات احتمالی ناشی از حوادث احتمالی در واحد های صنعتی
  • و…

‌ شما می توانید جهت تهیه و استفاده از این نرم افزار کاربردی به سایت شرکت کامفار پرو مراجعه کرده و نسخه کاملاً اورجینال این برنامه را تهیه کنید.

گارنتی پنج ساله به همراه پاسخگوئی آنلاین و امکان نصب آزمایشی نرم افزار از جمله خدماتی است که توسط این مجموعه به خریداران نرم افزار های مهندسی ارائه می گردد.

شرکت سازنده: DNV

وبسایت شرکت: www.dnvgl.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top