skip to Main Content
تهران، صادقیه، ستارخان، قبل از بازار سنتی، ساختمان تجاری اداری دریای نور، پلاک 910، طبقه سوم، واحد 12

نرم افزار مهندسی Pyrosim

نرم-افزار-pyrosim

آشنائی با نرم افزار مهندسی Pyrosim

یکی دیگر از نرم افزار های شبیه ساز ، نرم افزار Pyrosim می باشد این نرم افزار دارای یک رابط کاربری گرافیکی برای شبیه سازی دینامیکی آتش FDS است که کاربر می تواند  به کمک این برنامه  آتش ‌سوزی ‌های پیچیده را مدل ‌سازی و مدیریت کند.

 FDS یک مدل بر اساس دینامیک سیالات محاسباتی(CFD) برای جریان سیالات حامل آتش است . این مدل شکلی از معادلات نویر-استوکس را که برای سیالات با سرعت کم با تاکید بر دود و انتقال حرارت از آتش به صورت عددی حل می‌کند .این برنامه می تواند با دقت بالایی حرکت و رفتار دود، دما و گازهای سمی منتشر شده را شبیه سازی نموده  و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد . شما با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توانید با تنظیم پارامترهای مختلف آن یک آتش ساختگی را در یک محیط مشخص شبیه سازی کنید  و بعد مشاهده کنید که این آتش به چه شکلی گسترش پیدا می کند، دود حاصل از آن چه نوع حرکاتی دارد و چه گازهای سمی با چه غلظت و دمایی را در محیط  منتشر می کند. مهندسین اغلب از این اطلاعات برای طراحی ایمن تر ساختمان و مجتمع های مسکونی بهره می برند.

نرم-افزار-pyrosim

کاربردهای تحلیلات  FDS

با استفاده از نتایجی که از تحلیل های  FDS  بدست می آوریم می توانیم به سوالات زیر پاسخ دهیم :

پس از آتش سوزی چه میزان دود تولید خواهد شد؟

چه مقدار گرما آزاد خواهد شد؟

دمای دیوارهای اطراف چقدر خواهد بود؟

برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی در این محیط چه باید کرد؟

بهترین مکان برای نصب آب پاش کجاست؟

ردیاب‌های دود و آتش چه زمانی فعال شوند؟

 دمای گاز و محیط اطراف پس از آتش سوزی چقدر خواهد شد؟

بهترین مکان برای قرار گرفتن درب فرار کجاست؟

و…

بزرگترین کوئن مثبت این نرم افزار در آن است که  می تواند به  تمام این سوالات را به شکل بصری و گرافیکی پاسخ دهد . خروجی‌ مهم نرم ‌افزار، یک شبیه‌ سازی از محیطی است که کاربر به نرم افزار داده است. در این محیط  کهاصطلاحاً به آن  Smokeview گفته می شود ، کاربر  می تواند تمام اتفاقاتی را که در حین آتش‌سوزی و پس از اتمام یا اطفای آن رخ می‌دهد را به شکل کامل  نظاره  ‌کند. در عین حال کاربر می‌تواند در نقاط مختلف محیط ، دما را در هر زمان اندازه بگیرد. علاوه بر این‌ ها ، نرم افزار به کمک حل معادلات خروجی‌های عددی متفاوتی را به عنوان نمودار به کاربر ارائه می‌دهد.

به طور کلی این نرم افزار برای حققین حوزه‌ی آتش ، مهندسان آتش، طراحان سیستم امنیتی آتش‌سوزی ، شرکت‌های بیمه و  بسیاری از موارد دیگر که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با آتش سر و کار دارند کاربرد دارد.

شما می توانید در صورت تمایل به خرید این برنامه به سایت شرکت کامفار پرو مراجعه کرده و نسخه اورجینال برنامه را از این مجموعه خریداری نموده و از خدمات پس از فروش فوق العاده این مجموعه بهره مند شوید.

شرکت سازنده: Thunderhead Engineering

وبسایت شرکت: www.thunderheadeng.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top