skip to Main Content
تهران، صادقیه، ستارخان، قبل از بازار سنتی، ساختمان تجاری اداری دریای نور، پلاک 910، طبقه سوم، واحد 12

نرم افزار مهندسی Thermoflow

نرم-افزار-thermoflow

آشنائی با نرم افزار مهندسی Thermoflow

نرم افزار Thermoflow یکی دیگر از نرم افزار های مهندسی می باشد که به شکل کاملا اورجینال توسط شرکت کامپیوتری کامفار پرو در اختیار مشتریان قرار می گیرد ، در ادامه بیشتر با این نرم افزار آشنا می شویم.

این نرم افزار  به عنوان یکی از شناخته شده ترین  و قدرتمندترین نرم افزار در زمینه طراحی و تحلیل سیکل های نیروگاهی می باشد و به شما این امکان را می دهد  که مراحل مختلف یک نیروگاه شامل تحلیل ترمودینامیکی، طراحی مهندسی تجهیزات و شبیه سازی در وضعیت خارج از طراحی را به سادگی مدل کنید.

این نرم افزار از  ماژول های مختلفی تشکیل شده است که این ماژول ها شامل GT Pro ، Steam Pro ، Thermoflexو…  هستند که هر یک از آن ها برای شبیه سازی سیکل در شرایط طراحی خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال کاربرد ماژول Thermoflex در این است که می تواند هرگونه سیکل نیروگاهی را با هر  مدل و چیدمانی از تجهیزات  به سادگی  مدل سازی کند.

انواع نرم افزار های Thermoflow

نرم افزار  Thermoflow  از سال 1987 به عنوان یکی از پیشگامان توسعه نرم افزار مهندسی حرارتی برای نیروگاه های صنعتی شناخته شده است. در زمینه نرم افزار های مهندسی حرارتی دو نوع  برنامه تعادل گرمایی وجود دارد :

1 – برنامه های کاربرد خاص :  برنامه “کاربرد خاص” شامل ابزار های خاص می باشد که  فقط بر  روی یک نوع دستگاه تمرکز دارد. این نوع  برنامه  ها شامل یک مدل عمومی گسترده ای هستند  و کاربر می تواند زیر مجموعه ای از آن را از طریق هدایت و روش های ساخت یافته انتخاب کند.

2-  برنامه های کاربرد  انعطاف پذیر. برنامه “انعطاف پذیر” یک ابزار همه منظوره است که به کاربران اجازه می دهد تا با اتصال بلوک های مناسب ساخت و ساز به ساخت مدل ها بپردازند.

 هر کدام از این  برنامه ها  دارای مزایا و محدودیت های مخصوص خود  می باشند. اولین محصول این کمپانی GT PRO نام داشت که در سراسر جهان به عنوان محبوب ترین برنامه در زمینه طراحی و شبیه سازی دستگاه توربین های گازی شناخته شده است. در سال 2012 بیش از 2150 کاربر در 1250 سایت و همچنین در هفتاد و پنج کشور از برنامه GT PRO استفاه کرده اند.

نرم-افزار-thermoflow

شرکت سازنده:  Thermoflow

وبسایت شرکت: www.thermoflow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top